Jak wyposażyć mały lokal gastronomiczny?

Otworzenie własnej restauracji czy niewielkiego baru wcale nie jest takie łatwe. Oprócz środków finansowych, wielu formalności i pozwoleń koniecznie jest odpowiednie wyposażenie tego miejsca. Poza stolikami i krzesłami konieczne jest zdobycie profesjonalnego sprzętu do kuchni, która będzie sercem naszej restauracji.

Sklep gastronomiczny, zapewni fachową pomoc, znajdziemy tutaj nie tylko potrzebne wyposażenie, ale również uzyskamy wiele pomocnych informacji i porad dotyczących tego jaki sprzęt powinniśmy mieć, gdzie go ustawić, jak konserwować itd. Jest to ważna sprawa, od odpowiedniego wyposażenia zależy komfort pracy oraz szybkość serwowania dań.

Oczywiście stoliki, krzesła i zastawa to rzecz naszego gustu i charakteru lokalu. Jeśli chcemy prowadzić japońską knajpkę to jej wystrój będzie się różnił od lokalu z kuchnią włoską.

Koniecznym elementem każdej kuchni jest chłodnia, to w tym miejscu będziemy przechowywać nasze składniki do przygotowywania posiłków. Szalenie istotne jest, by to z czego przyrządzamy potrawy było zawsze świeże. Szafy, regały czy stoły chłodnicze będą z pewnością niezbędne. Ich ilość, wielkość i kształt będzie uzależniony od pomieszczenia, w którym będą stać oraz wielkości całego lokalu.

Ponadto w żadnej kuchni nie może zabraknąć kuchni do gotowania, pieca czy piekarnika oraz innych urządzeń takich jak frytkownica, gofrownica czy grill. To jakie sprzęty będziemy potrzebować powinno zależeć od tego jak wygląda nasze menu.

Dobrym rozwiązaniem jest zakup szaf, stołów, blatów roboczych czy innych regałów ze stali nierdzewnej. Mycie i czyszczenie takich sprzętów jest komfortowe. Oczywiście można również zdecydować się na zwykłe szafy i blaty, które w mniejszej kuchni stworzą ciepłą atmosferę. Dlatego warto zainwestować w takie profesjonalne meble, aby móc w pełni wykorzystać potencjał kuchni.

Urządzenie kuchni jest kosztowne i pracochłonne, a do tego ważnym i kluczowym elementem jest utrzymanie jej w należytym porządku.

 

 

 

0
0
0
s2sdefault

Komentarze  

#1 :)Guest 2014-02-18 13:32
ja już mam wybrany lokal, teraz wybieram sprzęt gastronomiczny w http://gastromarathon.pl może prowadzenie lokalu gastronomiczneg o to trudne i ambitne zadanie ale myślę ze bardzo satysfakcjonują ce:)

AKTUALNOŚCI